| Dragossm a întrebat:

Sall TPU,.As vrea sa stiu ce face mai exact ROUTER WIRELESS-UL? Funda! 1

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Un router wifi ia semnalul de pe net si al eligereaza pe calea aerului pentru laptop-uri sau tablete telefoane (cu wifi) mergand in acelasi timp si cu calculatoare normale (PC) care nu au wifi

| jaguar12 a răspuns:

Firul de internet se introduce in intrarea de la routerul wireless si acesta transmite semnal ( ca la telefon) wireless la mai multe aparate. laptopurile si telefoanele au placa de semnal incorporata, calculatoarele nu, trebuie cumparata _100 lei-200 lei) Funda?

| supermamici a răspuns:

Imparti netul la mai multe deviceuri (pc-uri, tablete, laptopuri, telefoane ce au wifi) pe calea aerului (fara cablu). Atentie insa, pentru impartirea rds ai nevoie ca routerul sa stie de protocolul ppoe. Pentru impartirea netului de la romtelecom trebuie sa stie de adsl.