| gAbY4Fun1 a întrebat:

cam cat m-ar costa sa imi cumpar un pc bun pentru jocuri dar fara monitor ca am deja.
As prefera configuratia asta Ram:4-8 GB
Procesor nVIDIA dual core(sau mai mare)de 3. 0Ghz (sau mai mare) si 1GB video(sau mai mare)
Cat sa mearga jocurile de ex Battlefield 3 sau assassin's creed 3 sau chiar 4 Call of duty black ops 2 etc jocurile noi 2013 2012
Funda!

16 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Placa debaza=300 lei
placa video=1000 lei
procesor=900 lei
memorie=300 lei
hard disk=300lei
sursa=300 lei
carcasa=150-250 lei
DVD Writer=80-100 lei
Poti lua o placa video de 500-600 lei si un procesor de vreo 500 lei.

| taken a răspuns:

M-am referit la placa video GTX 660 si la procesorul I5-3570.

| charleslouboutin a răspuns:

Nu exista procesor nVIDIA, Te costa in jur de 1500 - 2000 unul bun.

| AdrianL a răspuns:

Exista procesor de la nVIDIA?

| CersetoruVesel a răspuns (pentru AdrianL):

Nu

| AdrianL a răspuns (pentru CersetoruVesel):

Ai fost cam neclar """"Procesor nVIDIA dual core(sau mai mare)de 3. 0Ghz (sau mai mare) si 1GB video(sau mai mare)"""'

| gAbY4Fun1 explică (pentru AdrianL):

Scuze am vrut sa zic placa video...

| AdrianL a răspuns:

Stiam ca ala pentru tableta da ma rog...

I-ati Ati randeon HD 4670
procesor amd A8 sau Intel core quaf
SSD sata3 120 gb sau mai mult daca ai bani
rami 1600 mhz 8 korsair dual chanel
si cam atat ar fi

| taken a răspuns (pentru AdrianL):

De unde sa ia Ati randeon HD 4670, ca nu mai sunt, sunt placi video vechi, ii trebuie o placa video cu DDR 5(nu DDR 3 cum are HD 4670) si sa suporte directx 11(nu 10 ca HD 4670).

| CersetoruVesel a răspuns:

...am un prieten care si-a luat unitate cu 12milioane de la flanco si ii merge pana si crysis 3 la cerinte maxime

| taken a răspuns (pentru CersetoruVesel):

Care-i PC-ul ala?

| CersetoruVesel a răspuns (pentru taken):

Stiu ca are un procesor i5 de vreo 3. 20GhZ si hard de 500GB
placa video e ceva nVIDIA geforce de vreo 2-3GB

| taken a răspuns (pentru CersetoruVesel):

Cred ca a mintit prietenul.
Un i5-3470 costa 850 lei.
Un hard disk de 500 GB costa 250 lei.
S-au facut 1100 lei.a ramas placa video, memoria, sursa, placa de baza, carcasa, DVD Rw.

| sPriT3SiCoL4 a răspuns:

Eu zic ca asta este perfecta... http://www.emag.ro/......ESR0NBBBM/

Iti va merge orice joc posibil

| Robi98 a răspuns:

Păi daca vrei sa-ți mearga toate jocurile cu rezoluția maximă, bagă 8gb ram, Intel core i5, o placa video amd radeon hd 7770, 1-2gb,gddr5,128bit sau nVIDIA geforce gtx 650, 1-2gb,gddr5,128bit si o placă de baza H61MA-D3V,socket 1155, pentru a suporta toate ăștea.
Succes!