| costinvlad a întrebat:

Sall. TPU. Cand pornesc Laptop ce sa apas ca sa apara CPU Clock Menu? Adica BIOS deblocat cu toate setarile? Am nevoie deoarece in BIOS nu am Graphics Configuration, Chipset, Tweaker. Sau ce taste exista pentru tot? Pe care le stie programatori si programatori Laptopului? Sau ce parola trebuie setata ca sa apara tot, ca daca setez parola apare acelea de secure boot. Ms.

7 răspunsuri:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

F10 sau f12 depinde de laptop

| BostanDaniel1974 a răspuns:

F10 sau f12 depinde de laptop si pentru setari f2 sau f9

| costinvlad explică (pentru BostanDaniel1974):

Am Acer aspire A515-41G-F2SH. La asta cum e? E insydeh20.

| flixbuster a răspuns:

Din istoricul intrebarilor tale vad ca ai o adevarata obsesie pentru BIOS si setari ascunse.

Ideea de baza ar fi asa: linisteste-te, BIOS-urile de laptop nu au setari ascunse si la laptop-uri nici nu se poate (si nici nu ar fi bine) sa faci overclock la componente. Motivul este unul foarte simplu: sunt ingramadite toate pentru miniaturizare si racirea este optimizata (si testata) pentru setarile hardware facute de producator. Daca te-ai apuca de overclock ti-ai praji laptop-ul pentru ca racirea nu ar face fata.

Daca vrei overclock iti trebuie un desktop cu racire after-market (unii merg pana la racire cu azot lichid, in functie de obsesie si ce rezultate extreme vor sa obtina).

Curiozitatea ta este in regula doar ca ar trebui sa ti-o muti intr-o alta directie.

Bula
| Bula a răspuns:

Pieri Satana de pe TPU!
Vei fi inlaturat pentru SPAM.

| BostanDaniel1974 a răspuns (pentru Bula):

Salut bula cine e frate asta care se crede satan?

Bula
| Bula a răspuns (pentru BostanDaniel1974):

laughing 666 laughing
Se pare ca a fost "sfintit"
rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor