| costinvlad a întrebat:

Sall. TPU. Cum pot mina Etherum cu laptop-ul in jur de 300-600 MH/s? Am un Acer Aspire A515-41G-F2SH. Ms. Mult de tot.

Răspuns Câştigător
| MoonWolf a răspuns:

Minat...pe laptop......cred ca nu intelegi cat de mult stres pune ''minatul'' pe procesorul si placa video la un PC.
Daca vrei sa minezi pe laptop, ii dau maxim 1 saptamana la laptop, pana nu se strica
La un laptop, airflow-ul e mai mic decat la PC, si practic se incalzeste mai repede.

Nu iti recomand in niciun fel si chip in a mina pe laptop, lasa-i pe astia ce posteaza pe Youtube un video de 5 minute cu laptop-ul lor, ca au 1000 Mh/s.Ca iti garantez eu peste 10-30 minute, laptop-ul se incalzeste de poti praji oua pe el.

2 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Toata lumea viseaza sa mineze, sunt indivizi care mineaza cu peste 10 placi video high-end iar tu cu coaja aia de laptop vrei sa minezi? Mineritul o sa moara in curand odata cu aparitia hardware-ului specializat in asa ceva, deja bitcoin-ul a trecut pe asic mining, facand minatul pe placi video inutil, mai urmeaza ethereum si restul satrei care inca se strofoca sa ramana pe partea de gpu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu laptopul? Lol, ai nevoie de macar 6-8placi video sa iti iasa bani