| FreeBSD a întrebat:

Detin acest router : http://www.emag.ro/router-wireless-n-tenda-150mbps-w316r /pd/EYYCNBBBM/ si am cateva probleme:

L-am configurat (i-am facut setarile pppoe) si nu pot accesa unele site-uri, cum ar fi: speedtest.net, pcgarage.ro, si mai sunt, nu le pot accesa; dar daca bag cablul in pc, si fac conexiunea pppoe pe pc, le pot accesa... deci e din router. Acesta nu are nici un ip blocat, s-au ceva. E si la ultima versune de firmware... De la ce sa fie?

DAU FUNDA!

URGENT!

3 răspunsuri:
| wakee1996 a răspuns:

Deci daca ai configurat bine ar intri acolo la advanced settings si iti apare stare routerului (conectat, se conecteaza sau desconectat) Daca iti apare se conecteaza suna la firma de internet si le spui sa iti deie un restart sau un warm-up.
PS: routerul asta l-am avut si eu si asa problema am avut si eu.

| FreeBSD explică (pentru wakee1996):

Pot intra pe majoritatea site-urlilor, dar sunt unele pe care nu le pot accesa. la stare apare conectat la router. Am mai descoperit un site pe care nu il pot accesa cu routerul: http://www.telekom.ro/

| wakee1996 a răspuns:

Daca ar fi problema de la router atunci nu te-ar lasa sa accesezi nici un site.