| DjD3liric a întrebat:

imi puteti spune si mie ce inseamna jailbreack stiti iphone cu jailbeack sau cv de genu mersi

Răspuns Câştigător
| fuzzer a răspuns:

Jailbreak este numele generic dat unui cumul de procese reversibile prin care se permite rularea unui cod extern pe un iPhone, iPod Touch sau iPad. Tradus in limbaj uman este hack-ul care permite rularea altor programe, nu doar a celor permise de Apple. Tot prin intermediul jailbreak-ului se permite un nivel foarte mare de personalizare a aparatului care altfel nu e permis ( instalarea de teme, editare a sunetelor de sistem, teme pentru aplicatii etc).

http://www.rgstuff.ro/jailbreak/

Citeste aici!

2 răspunsuri:
| grab a răspuns:

E o procedura de modificare a sistemului de operare in sensul de a pacali limitarile de siguranta pentru ca ulterior sa poti downloada si softuri gratis mai putin agreate de politica oficiala Apple.
Thx!

| snzpaul a răspuns:

Iti spun ''babeste'', cu jailbreak poti face mult mai multe cu iPhone-ul, ca si cum l-ai personaliza tu.
este un generic de coduri, asemanator cu un hack.