| DuDDy24 a întrebat:

La scoala am facut semifinala "Elevii au talent" iar pentru finala am vrea ca elevii sa aleaga castigatorul prin SMS. Exista vreun soft pentru PC sau Android ca sa monitorizeze cate SMS-uri pentru fiecare participant in parte?
Multumesc anticipat si sper ca ati inteles ceea ce am vrut sa spun.

Răspuns Câştigător
| bystefu a răspuns:

Nu exista.Este un sistem complex, banuiesc ca se trimit mesaje la un numar, si vrei count de sms-uri primit la acel nr.
Pentru asta fiecare elev ar trebui sa aiba un ID UNIC (insemnand nume, abreviere de nume, etc) sa se poate distinge de ceilalti.
Programul ar trebui sa aiba o baza de date cu "elevii" -> ID UNIC, name, age, voturi, etc...
Cand se primeste un sms cu text-ul "VLAD", sa faca un update la voturi+1.
Daca ai inteles ideea, insa ce ai cerut tu, cu siguranta nu exista.

| DuDDy24 explică (pentru bystefu):

Ai inteles perfect ceea ce am vrut sa spun. Vruiam un sistem ca la romanii au talen dar SMS-ul sa nu coste nimic, in cel mai rau caz tarif normal.

1 răspuns: