| kristi22 a întrebat:

Mi-am luat recent un monitor tv LG m2452g care din cate se spune are difuzor, ei bine am incercat difuzorul iar el functioneaza doar la tv, dar cand incerc sa il folosesc pe pc in windows nu se aude absolut nimic, nici cu castile ( de mentionat ca am instalat si dezinstalat driverele de mii de ori ) Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Rollintoni a răspuns:

Cred ca ai conectat cu vreun cablu monitorul de pc.
Doar prin HDMI se poate transmite imagine si sunet in acelasi timp.
Daca nu ai HDMI, trebuie sa folosesti un cablu jack...

3 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Pe scurt monitorul tau ar trebui sa aiba o intrare audio jack sau rca care sa o conectezi printr-un cablu la iesirea audio a pc-ului. Daca nu are atunci sunetul de la pc va functiona numai prin mufa hdmi cu driverul si setarile de rigoare.

| Razvanp69 a răspuns:

Nu ai sa vezi ca difuzoarele de la tv sa mearga si la pc nici odata nu o sa se intample asta. Pentru ca tu conectezi pc la tv prin VGA sau HDMI deci nu are nici o treaba cu boxele ca tu dai decat rezolutie nu si audio prin VGA/HDMI

| Razvanp69 a răspuns:

Si apropo am uitat sa iti zic asa fac si eu am televizorul conectat la pc.