| Stegaru_Mihai_1999 a întrebat:

Salut, recent am instalat windows 10 si am observat ca nu imi mai merge sunetul. Imi spune 'No speakers or headphones are plugged in"(chiar daca eu am castile bagate ). Am incercat sa dezinstalez driverele sa le instalez... sa le dau update dar nimic. Chiar nu stiu ce sa fac in aceasta situatie.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Probabil pc-ul tău e fabricat înainte de apariția W10 și posibil să nu aibă driver pentru el. Pune un W7 și probabil va merge dacă nu cumva a mers anterior

| ziftode a răspuns:

Click dreapta pe difuzorul din dreapta jos de langa ceas
playback devices
si acolo seteaza default placa de sunet/castile
eventual daca nu folosesti, fa disable la orice altceva (e posibil sa fie setat default placa de sunet de pe un eventual hdmi si care daca nu e connectat nu ai cum sa auzi nici un sunet)

| ziftode a răspuns (pentru ziftode):

Chestia e cu atat mai mult cu cat daca ai dezinstalat driverele de sunet, default-ul se muta pe ce gaseste existent si nu se muta inapoi singur cand reinstalezi driverele de sunet

| Stegaru_Mihai_1999 explică (pentru ziftode):

Am incercat sa dau disable, enable. dar sa le dau set default nu merge.

| Bogdan70001 a răspuns:

Asigura-te ca driverele sunt compatibile, eventual i-ale tu manual, daca nu incerca cu Windows 8.1/7

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Cautati un driver compatibil

| MaXinTheGaMeRo a răspuns:

Incerca instarea unui windows original daca este cazul sau trecerea la alt windows. Daca vrei neapatat 10 instaleaza-l iar si la partiții instaleaza pe alta decat pe cea in care a fost windows-ul vechi. Daca ti-a fost de folos, cu placere. Daca tot nu a mers dă-mi mesaj pe Facebook :AllexGFX

| MaXinTheGaMeRo a răspuns:

Reinstall the software