| MonkeyBoy369 a întrebat:

Mi-am reinstalat windows-ul, iar de fiecare data cand imi fac update la drivere, nu merge sa schimb rezolutia desktop-ului mai mare de 640x480 si culoarea la mai mult de 4 biti :/. Momentan am Windows XP SP3. Am instalat Windows 8.1, dar cand driverele s-au instalat automat, ecranul a devenit negru si nu a mai mers sa deschid pc-ul. Am placa inegrata Intel (R) HD Graphics si cred ca problema este ca nu mai am "Intel Graphics and Media Control Panel". Stiu ca mereu am avut acest program fara sa il insalez eu, dar acum nu il am si nici nu il pot gasi. Va rog, ajutati-ma.

3 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Http://www.intel.com/p/en_US/support/detect?iid=dc_iduu
Incearca aici, daca nu reusesit afla ce placa de baza ai si descarca driverele de pe siteul producatorului

| miTzuliK93 a răspuns:

Ai putea descarca un program care safaca asta pentru tine: DriverMagician. DrverGenius, DeviceDoctor, AIDA64, etc.

| TeDrqq a răspuns:

Descarca Slimdrivers, o sa te ajute!