| Retardatus9000 a întrebat:

Sall...TPU. Va rog frumos ziceti-mi cum sa rezolv o eroare... Cand aprind PC-ul imi apare o eroare "0xc0000ba" si nu-mi mai apare dekstopul deloc si icoanele si bara de start ce trebuie sa fac? Funda, Licke! ajutati-ma! Ce inseamna eroare 0xc0000ba?

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

E cam nasola treaba, cred ca ai windows eploarer si boot.ini varza! Daca ai windows xp, baga un cd cu windows si dao repair, asta sa nu reformatezi. Daca ai windows 7 sau vista e mai simplu, intri din safe mode si dai un restore system, asta daca ai creat un point restore...

5 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

E o problema cu sistemul de operare care putea sa apara si ca o consecinta a unui defect hardware. O reinstalare de windows ar putea rezolva problema.

| viavo a răspuns:

Incearca doar sa repornesti in stare de administrator safe mode si sa opresti pc ul repornest daca tot nu merge reinstaleaza windows ul ca e mai bine si ar fi mai bine daca pc ul tau suporta win 7 sa il instalezi e foarte stabil fata de cele anterioare cred ca ai instalat ceva ce nu functioneaza cum trebuie cum ar fi teme windows sau ceva de genu succes!

| Retardatus9000 explică:

Ma nu-mi apare click dreapta nu nimic imagine e total neagra n u apare nimic ori ceasi face

| Retardatus9000 explică:

Da nu GASESC eroare sa dau la ala

| Retardatus9000 explică:

Tocmai asta e, la win7 m-i s-a intamplat