| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa imi cumpar aceasta placa video voi ce pareri aveti? http://www.emag.ro/......850-MD1GD3

oare o a duca la maxim GTA4 L.A. Noire DIRT3 NFS The Run Assassin's creed Revelations

Plz cat mai multe raspunsuri dau funda!;) :)

5 răspunsuri:
| MarkTremonti a răspuns:

La maxim in nici un caz nu o sa iti duca. Ma refer la 50-60 fps-uri. In general jocurile care le-ai enumerat tu mai sus merg brici pe un 3-way SLi de la nVIDIA adica 3 placi video puse in paralel pe o placa de baza special conceputa sau pe CrossfireX de la ATi. Si din cate vad eu, aceasta placa video nu are alimentare separata; cel putin asa se vede din poze; si ma indoiesc sa fie mai buna decat alte HD 4850 de pe piata la ora actuala care vin cu alimentare separata.

| DJ97 a răspuns (pentru MarkTremonti):

SLI sau CrossfireX? laughing Daca pun un gtx690 vor merge groaznic asa-i? laughing SLI si CrossfireX sunt cele mai mari tampenii auzite! Tehnologia asta este buna numai pentru placile high-end! Mai invata si apoi mai treci pe-aiciwinking

| Georgicuță a răspuns:

Wow si pe laptopul meu am o placa mai buna si HD.ATI Radeon HD 6470 si merge GTA IV, MW3, Black Ops, Assassin's Creed Revelation, Mafia II.

Parerea mea este sa iti iei una DDR5

| pogan a răspuns:

Da este foarte buna si eu am tot la fel si imi merge assassins crees la mahim haig la fel si nfs the roon la fel e ok chiar ti-l recomand e ok