| dani02dani a întrebat:

vreau sa imi iau si eu o unitate/pc pentru. gaming as dori niste sfaturi si niste link-uri, as prefera procesorul Intel si placa nVIDIA dar nu neaparat, si sa fie pana in 2000-2300 lei.Multumesc frumos!

6 răspunsuri:
| LuciWv a răspuns:

Poti alege una din variantele de mai jos, dar vei fi incapabil sa joci jocuri noi, 2016-2017! Dar, daca astepti pana de Black Friday poti cumpara un sistem gaming gta v V2 de pe PC GARAGE, care rupe in gaming! Sau sa il cumperi acum cu 39.000 lei, merita bani!

| vidii a răspuns:

Eu iti recomand asa- procesor puternic hexa core- placa de baza buna- 8gb ram- 1tb hdd- gtx 750ti, vei putea juca orice pe high, unele jocuri pe ultra pe fullhd- sursa de calitate- carcasa okhttp://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1260904/Totalul este de 2249 lei, iar daca nu-l sti asambla poti adauga si asamblarea in cos care costa 50 lei si iesi in exact 2300http://www.pcgarage.ro/servicii/pc-garage/asamblare-standard/@Anonimsiatat0 pe ciuperca ai nu joci nici mario, are carcasa de zici ca-i conserva si placa video tigaie@HarshTimes sa inteleg ca tu folosesti placa video integrata pentru gaming? Ce gaming? cs 1.6?

| vidii a răspuns:

PS: vad ca TPU are probleme cu site-ul si imi leaga link-urile de propozitii/fraze, sper ca te descurci

| Anonimsiatat0 a răspuns:

E foarte buna pentru gaming : http://www.mediadot.ro/......gb-freedos

| Mishu_Myhayl_1978 a răspuns:

Fara 8 gb sa nu iei

| Mishu_Myhayl_1978 a răspuns:

Intri pe eMAG sun si faci configuratia la telefon e ok asa