| sysop01 a întrebat:

Sall TPU!

vreau si eu o parere despre acest desktop pc, raport pret calitate este bun?

http://www.emag.ro/......formancev7

pot sa ma joc gta 4 gta san andreas call of duty MW jocuri 2010 2011

astept pareri

Răspuns Câştigător
| virusake a răspuns:

In acel buget, poti sa faci un sistem mult mai potent pe AMD.
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/389686/
Am depasit cu 100 de lei, insa cu siguranta merita.
Toate componentele sunt superioare celor din sistemul de la eMAG.

Ai:
-o placa de baza AM3+, pe care in viitor o sa poti monta si noua serie de procesoare de la AMD, care or sa apara in aceasta vara.
-un procesor cu 4 nuclee ce ruleaza la 3.2 ghz
-o placa video foarte buna pentru acele jocuri
-4gb ddr3
-o carcasa foarte bine ventilata
-sursa stabila si cu multiple protectii, nu ca porcnitoare din sistemul de la eMAG

PS: Nu iti recomand sa cumperi un pc "gata-facut" din magazin.
Intereseaza-te pe diverse forumuri despre cele mai bune configuratii din momentul in care vrei sa faci achizitia.
Spor!

1 răspuns:
| CapitanuSemafor a răspuns:

El o sa ruleze ce doresti dar placa video se va incinge pe la 80-95*C cand o sa joci GTA 4 (care streseaza mult PC-ul) daca esti la High spre Very High sau la Very High cu grafica, in rest el ruleaza. Partile proaste la PC-ul asta sunt procesorul si placa video.
nVidia GTS 450 - placile nVidia sunt la suprapret, se incing foarte tare fara rost si sunt mai slab performante fata de ATI/AMD.
Procesorul. Ei bine, nu sunt de parere ca un i3 merita. Acel 2100 este dual-core si are doar 3 mb cache - e in stare de multe, adevarat dar la banii astia poti lua un procesor mai bun si la fel de scump.
Iti recomand sa iti faci un PC pe piese, nu sa cumperi unul deja facut, astfel, te scoti mult mai bine sau daca, chiar vrei unul deja facut, macar cauta unul cu placa video de la AMD, un HD5xxx sau HD6xxx series. Sunt muult mai bune fata de nVidia, toti cei priceputi pe acest subiect iti vor spune asta, nu lasa fanii obsedati de nVidia sa ma contrazica, ei spun doar prostii exagerate...
Funda? big grin