| dislike a întrebat:

Sall ziceti-mi si mie cum fac un site web (gratuit) care sa aiba multi vizitatori si sa fie usor de gasit pe google, pentru google adsense imi trebuie

Răspuns Câştigător
| ChiarEu2 a răspuns:

Daca te gandesti sa castigi bani din reclame cu Google Adsense îți spun ca e pierdere de vreme. Acum cativa ani se castiga serios, dar acum, cu AdBlock, e greu... Daca tot vrei site incearca pe Blogger (blogspot) deoarece este de la google si se gaseste mai usor. Pentru un domeniu se plateste, dar se merita.

Pe hostinger.ro parca se putea creea site gratuit, dar am inteles ca nu e progresiv.

Bafta!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vrei adsense eu zic sa iti iei gandul de le site gratuit. iti faci un site serios pe domeniu cumparat (asta e una din zecile de reguli). apoi inveti SEO te pui pe treaba si peste vreo cateva luni de munca, cand ai sa aduni macar 300-400 vizitatori unici sa incepi sa te gandesti la adsense, atltfel e pierdere de timp si nu vei scoate mai multe de 1-2$ pe luna

| AdrenalinTm a răspuns:

Freewebs.com
WordPress.com
scrie pe google free website

| Brotacelul a răspuns:

Eu iti recomand ca platforma www.ucoz.ro - e destul de usor de folosit.
Dar, ca sa aiba succes, iti trebuie mult continut original. De asemenea, il poti promova pe retelele sociale.
Daca vrei AdSense, e bine de stiu ca ei nu mai accepta subdomenii, iar uCoz este singurul la care poti atasa propriul domeniu (ex. nume.ro), in mod gratuit (la restul platformelor se poate doar contra cost).

| Gabriel_Ciurcas_1993 a răspuns:

Pe hostinger am eu... Eu am creat acest blog. Dar e doar pentru hobby, nu vreau sa castig bani. Adresa www.sori-mobile.cf