| Yukii987 a întrebat:

Sallut.Vreau sa achizitionez un amd fx dar stau la problema urmatoare...as vrea cel mai bun calitate/pret
am gasit fx 8350 la 810 ron
si fx 8320 la 650 ron
diferenta de pret se vede destul de bine, dar chiar se observa performanta lui 8350 de se cere mult mai mult? sau diferenta nu este enorma si ar fi mai bine de bani care imi raman la 8320 sa cumpar alt ceva pentru PC?
pentru ce vreau sa-l folosesc :gaming (hd 6950 gpu), captura si prelucrare video, foto, web browsing.

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Buna,uite aici diferentele intre cele 2, sunt prea mici
http://www.anandtech.com/bench/Product/698?vs=697
,deci eu zic mergi pe fx 8320, e mai ieftin si diferentele nu le vei observa, ba chiar cu un oc te vei bate cot la cot cu fx 8350, dar nu necesita OC acum

1 răspuns:
| TheBrainiac a răspuns:

FX 8350 > i7 2600k > FX 8320 Cam astea ar fi comparatiile. Asa ca, poti merge linistit pe FX 8350.