| vampiru2011 a întrebat:

Salu! Am un Xbox360 Slim cu 4GO. Vreau sa imi cumpar un hard portabil de 1Tera.Consola este modata LT. 3.0.Pot sa imi pun jocuri pe Hard? Si daca da cum?

Răspuns Câştigător
| OctaLoL a răspuns:

Odata ce conectezi HDD-ul extern la consola, poti folosi doar 16GB din capacitatea HDD-ului, adica 1TB. Da, poti sa-ti pui jocuri pe acel hard, dar, cum am mai zis, doar pana in 16GB, Xbox-ul nu recunoaste mai mult. Ca sa poti folosi toate capacitatea hardului, trebuie sa fie consola modata cu JTAG/RGH. Ca sa poti pune jocuri pe Hard Disk-ul extern faci asa:
1. Bagi DVD-ul jocului in Xbox.
2. Te duci la setari si formatezi HDD-ul.
3. Acum, du-te la Home, la jocul care l-ai bagat in Xbox.
4. Apesi X si dai sa se instaleze pe HDD.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

NU.
Daca vroiai sa folosesti hdd trebuia sa o modezi rgh, nu lt.

| vampiru2011 explică:

Pot sa o modez eu rgh?