| Emanuel_Duma_1996 a întrebat:

Salul, am o unitate HP DC5700 Microtower 2GB RAM DDR2, 580GB HDD Sata, cu Intel GMA 3000 incorporat (un fel de placa video dar slaba) si de doua saptamani caut o placa video, sloutul este PCI-E X16, am incercat cu o placa video NVidia 210 2. 0 X16 si nu functioneaza, placa, este noua, unitatea spune ca suporta doar placa SDVO ADD2, NU GASESC IN ROMANIA, daca gasiti ceva ce m-ar putea ajuta, Va Rog!

Răspuns Câştigător
| MrOvidiu a răspuns:

Toate jocurile astea le-am jucat eu pe Intel GMA 3000 si mi-au mers destul de bine

4 răspunsuri:
| MrOvidiu a răspuns:

Daca calculatorul nu e special pentru jocuri ti-as recomanda sa nu pui placa video pentru ca nu iti trebuie. Intel GMA 3000 e destul de buna si pentru jocuri precum CoD Modern Warfare 3, FIFA 12 etc

| Emanuel_Duma_1996 explică (pentru MrOvidiu):

Intel GAM 300 deoarece este interna consuma din Ram-i nu?

| MrOvidiu a răspuns (pentru Emanuel_Duma_1996):

Este interna dar nu consuma ram-i

| Emanuel_Duma_1996 explică (pentru MrOvidiu):

Eu pot sa spun ca este destul de bun pentru unele jocuri pe care le-am incercat cum ar fi : Need For Speed World Online, Microvolts, Combat Arms, Counter Strike Source, dar la unele jocuri imi apar diferite erori... am incercat si Call Of Duty Black Ops, Modern Warfare, Modern Warfare 2, Just Cause, Aliance Of Villian Arms. la fiecare joc apara cate o eroarestraight face

| MrOvidiu a răspuns (pentru Emanuel_Duma_1996):

Toate jocurile astea le-am jucat eu pe Intel GMA 3000 si mi-au mers destul de bine