| TheDarkDragon a întrebat:

Salut, la unitate am o placa de baza DDR2 iar procesorul este incorporat (Intel celeron).Ce procesor as putea sa ii pun si cum pot sa pun unul?

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Configuratia este foarte veche sa mai investesti in ea, mai repede iti strangi ceva banuti si iti faci o configuratie pe DDR4 modesta care e mult mai buna decat ce ai tu. PC-ul tau este foarte depasit, chiar daca schimbi procesorul nu te ajuta cu nimic.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Placa de baza DDR2 nu exista. DDR= Data Double Rate si se refera la memorie. Poate ai o placa de baza care suporta DDR2 dar trebuie sa stim si ce socket are. Ca un procesor sa mearga pe o placa de baza trebuie sa aiba acelasi socket si aceeasi FSB (Front Side Bus) adica o frecventa de transfer a datelor. Pentru asta trebuie sa downloadezi acest soft: http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html
Downloadezi acolo unde zice Setup * English 32 and 64-bit version. Apoi te uiti la mainboard Manufacturer si Model si-mi spui ce zice. Daca nu merge softul s-ar putea sa nu ai Adobe Flas Player. Instaleaza-l si ala de pe net.

| georgeenglezu2016 a răspuns:

Nu ai decat sa schimbi placa de baza parerea mea