| 3xc a întrebat:

as vrea sa stiu daca placa de baza a acestui calculator DELL Precision 380 Workstation, Procesor Intel Dual Core 3.2 GHz 64 bit, 1 GB DDR2, 80 GB SATA, DVDRW, Placa video 512 MB DDR3 Nvidia GeForce 8400GS, suporta la ram DDR3, Multumesc.

2 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
In primul rand tocmai modelul placii de baza nu l-ai trecut.
Dar in principiu nu, cel mai probabil e DDR2, tinand cont ca ai DDR2 pe ea. Si vezi ca nici DDR2 nu accepta decat anumite frecente. In plus, trebuie sa ai aceeasi latenta cu placuta deja existenta.
Bafta

| d3nys1996angeleyes a răspuns:

Crede-ma nu incerca asta singur...mai bine mergi la cineva autorizat sa ti-l inspecteze