| Chr0me a întrebat:

Salut.A un modem de la Vodafone.In fiecare luna bag 9 euro si am internet nelimitat(in Italia). Problema e ca merge foarte prost, descarca cam cu 7 Kbps.M-am ganditi ca poate e de la semnal asa ca am urcat modemul pe casa cu un cablu usb de 5 metri pentru ca nu are gaura in carcasa pentru conectarea unei antene.Semnal full si totusi viteza de descarcare e aceeasi.De curand primeam niste mesaje pe cartela aia de net si nu stiu exact ce spune acolo pentru ca nu stiu Italiana(am 15 ani si sunt pentru prima data aici venit la parinti). Idea e ca activez chestia aia, imi ia 2 euro de pe cartela si imi ofera cam 1GB trafin in care netul merge cum ar trebui(descara cu 300Kbps). dupa ce se termina traficul ala viteza iarasi scade. Vreo idee de ce as putea face sau care este cauza?

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Așa îi și aici.Și eu am modem de la Vodafone dar e pe abonament și am trafic de 1Gb/lună, iar după depășirea acestuia mă limitează la 128 Kb, deci de asta îti merge rău, da este nelimitat traficul dar la 128 kb maxim, dar dacă vrei viteză de până în 7, 5 mb(cel mai comun) trebuia să ai trafic.Succes.Vezi că îți poți seta din manager să te anunțe când depășești traficul inclus.Succes

| Chr0me explică:

Trafic*