| Stefan03 a întrebat:

Acele SSD-uri de la WD NEW Green https://www.pcgarage.ro/......i-m2-2280/ se monteaza direct pe placa de baza? Trebuie ma uit dupa ceva special sau fiecare are cate un slot pentru acest fel de ssd?

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ai o interfata SATA-III la ssd, daca nu ai port M.2 pe placa de baza (specifica ce model ai) nu are rost sa cumperi M.2, e ok un Sata de 2.5 inch. Trebuie sa cauti portul M.2 pe placa ta de baza. Cauta-i modelul pe Google si o sa vezi daca isi suporta sau nu.

| mihai69 a răspuns:

Foarte puține plăci de bază au conectori M.2 (de obicei, alea de laptop sau all-in-one). Dar există adaptoare M.2 PCIEx sau SATA. Vei avea nevoie și de unul din ăsta.

| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
Se montează direct dar ești sigur că la slotul de M.2 ai 80mm cât are acest SSD în lungime?
Ce placă de bază ai?

| StalkerSoul a răspuns:

Trebuie sa ai slot de ssd m.2 pe placa de baza si se monteaza direct.