| CristiPrise a întrebat:

Acum 2 zile am dat comanda de pe Altex de casti Logitech G230. Azi mi-au venit, doar ca, cand au venit, au venit numai cu o factura de transport si o factura de la Altex. Factura de la Altex contine garantia? Caci eu garantie n-am primit.

Răspuns Câştigător
| 17Ioana a răspuns:

Factura de la altex tine loc de garantie. Poti suna si la ei, sa fi sigur! Le spui domne nu mi-ati dat garantia, in caz ca se strica, ce fac cu produsul? Nu trebuia sa am si un certificat de garantie? uitati adresa de email, va rog sa mi-l trimiteti in format digital... si gata il ai

2 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Da, contine garantie, in caz de ceva, daca trimiti doar factura aia, o sa iti trimita produsul la garantie.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Suna la ei si intreaba-i! Ce-i asa greu? Aia care-i zici "factura de transport" este doar un act de insotire transport (AWB). Poti s-o arunci.