| bogdyZ a întrebat:

Salut am abonament la digi 2 tv-uri, la unu am mai multe programe gen prima HD digi HD se vad clar toate iar la altul nu, si se vede cu purici. De ce? Sunt 4k ambele

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca ai tv digitală doar la unul din ele.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. La celalalt ai analogic si ai putine programe.

| carevaescu a răspuns:

Poti suna la suportul tehnic, te vor lamuri sau chiar vor veni sa ti fixeze problema.

Intretimp, intra in setările tvului puricar si vezi daca reusesti sa schimbi sursa semnalului.

| KovacsB a răspuns:

La o transmisie digitala puricii nu au ce cauta, intra in setarile puricarului si da-i digital in loc de analogic asa cum a zis colegul

| bogdyZ explică (pentru KovacsB):

Am schimbat dar nu gasesc nici canale gen prima hd digi HD iar la celalalt tv da si culmea ca ambele au acelasi cablu