| best2000 a întrebat:

am achizionat de curand un notebook Asus model 1016p si nu sunt multumit cum ruleaza clipurile video mentionez ca placa video este de 256 mb este normal sa procedeze asa la aceasta dimensiuni a placi video sau e ceva in neregula as vreau sa stiu pentru ca e in garantie si nu stiu ce sa fac.Va multumec mult!

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Pai daca vad eu bine e un netbook. Netbook-urile sunt praf la redare video. Ideea e ca performanta la ele e foarte foarte... slaba. De aceea e recomandat ca in loc de windows sa pui alt sistem de operare. Recomand in acest sens sa cauti si sa descarci Linux Mint 14/15 si sa il pui in loc de sistemul de operare actual.
Revenind la intrebarea ta, atat poate netbook-ul. Asta nu face obiectul garantiei.