| stefanbelea a întrebat:

Salut, am avut niste probleme pe la sectia de politie si mi s-au facut poze la niste conversatii de pe snap si dupa au apelat *#06# care e ceva imei si a facut si poza de acolo, este posibil sa-mi fie ascultat si vazut telefonul, galeria si conversatiile de pe toate platformele?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Depinde in ce te-ai bagat, politia nu e chiar asa dotata cum crede lumea, sunt sectii in care totul se scrie la mana ca pe vremea lu Garcea, deci ce mare tehnologie avansata sa aiba astia, unii cred in teoria conspiratiei ca politia romana dispune de echipamentele de la MI6, pff
La SRI da au echipamente, dar nu intervin astia asa in orice furt de gaini sau ca am luat o prajitura de pe raftul de la magazin.
Vrei sa scapi, ai smart cu baterie integrata? te duci la un centru GSM le spui sa iti scoata bateria, platesti eu stiu 20-30 de lei, iti iei telefonul si il pui in sertat...iti cumperi un telefon nou si aia e, sa vedem ce vor mai face alde garcea!

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, doar daca au instalat ceva pe el. Pot sa iti vada mesaje si apeluri si trafic de internet usor dar pe whatsapp de exemplu nu intra, decat daca intra fizic sau cu fite intergalactice de la SRI, cu pegasus, cu de-alea

| Violleta2022 a răspuns:

Politia poate avea acces la tot, inclusiv mesaje si conversatii pe telefon.
Probabil ca si acum iti urmaresc convorbirile, unde suni, ce mesaje trimiti, cui trimiti samd.
Pentru atat lucru nu-i nevoie sa cheme servicul SRI la ei in birou, este suficient un singur telefon si cu o parola, ca totul sa se activeze imediat.

| sierra1 a răspuns:

Da' ce-ai făcut nenorocitule de-ai ajuns la poliție?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Jassmina bate cimpii cu gratie din nou. De interceptat se face automat cam la tot ce misca, insa 1. Multe date sunt criptate si nu sta nimeni oricum sa analizeze in detaliu ce se misca prin retea, exista filtre automate. 2. Interceptarile fara mandat judecatoresc nu se pot constitui ca probe la vreun proces. Esti acuzat de... ce? Ce relevanta are traficul facut pe telefon (voce, date, mesaje) legat de vinovatia ta?

| Mirel4412 a răspuns:

Nu pot sa te asculte acum sau sa vada ce faci, nu sunt hackeri.

Bula
| Bula a răspuns:

Codul IMEI este amprenta electronica a telefonului, inscris in el.
Cu ajutorul acestui cod se poate identifica activitatea telefonului, chiar daca schimbi cartela /numarul.
Politia probabil suspecteaza o infractiune in care suspectul si-a schimbat cartela cu numarul de apel, dar telefonul a ramas la suspect.

| Yuoia a răspuns:

GabiDumitrescu!
https://www.romaniatv.net/......81718.html
Nu mai bate campii alaturi de Jassmina!

| stefanbelea explică (pentru Violleta2022):

Nu stiu ce sa mai cred, lumea zice ca nu tu esti singura care zici da...

| stefanbelea explică:

Nu am nici un mandat nimic, am fost chemat la sectie si mi s-au facut poze si pus intrebari

| Violleta2022 a răspuns (pentru stefanbelea):

Nu poti lua in cosiderare raspunsul lui Mirlel4412, fiindca-i un copil de 13-14 ani care pune interbari pe aici, la ce liceu sa mearga, deci nu prea stie el ce face Politia si de ce aparatura tenologica dispune.

| stefanbelea explică (pentru Violleta2022):

De celelalte mai detaliate

| AwGenetix a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa faci rost de factura telefonului, sau sa ai cum sustine veridic modalitatea prin care ai ajuns in posesia lui. Cel mai probabil telefonul este declarat furat sau ai avut o plangere pe aceasta tema.