| Madalina_Ela_1998 a întrebat:

joi mi-am pierdut telefonul, am fost la politie, am dat codul IMEI, este posibil sa-l gaseasca? Telefonul avea amprenta si model, cat de posibil e ca noul apartinator sa sparga codurile si toate cele?

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Da este posibil sa-l gaseasca, in teorie.
In practica, nu cred ca-ti vei mai vedea telefonul.
Il poate localiza dupa IMEI dar din cate am inteles costul e destul de ridicat, iar fiind pierdut, nu cred ca o sa se oboseasca cineva.
Singura sansa pe care o ai e sa-l fi gasit vreun hot care sa urmeze a fi prins de politie, lucru care din nou, sunt slabe sanse sa se intample.
Sfatul meu e incearca sa postezi un mesaj in grupurile vazute de pe Facebook, poate ce-l care l-a gasit doreste sa faca o fapta buna acum in preajma sarbatorilor si sa ti-l returneze.

| MyNameIsKLAUS a răspuns:

Daca are icloud pe el (daca e iphone) n-are ce face happy
Daca este Samsung sau ceva acele chestii se sparg foarte usor