| dorianpopafan2 a întrebat:

Salut, am conectat un monitor la laptop si vreau sa-i dau Full Dynamic Range ca sa se vada culorile mai bine, insa cand deschid Nvidia Control Panel nu am tab-ul de Display ( https://imgur.com/AENm9Vc )

Ce sa fac sa imi apara display acolo?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pe screenshot-ul postat este doar setarea optiunilor 3D, FARA sa faca vreo referire la celalalt monitor (extern).

Trebuie sa procedezi astfel:
1. De pe site-ul producatorului laptopului descarci TOATE driverele pentru windows-ul tau, mai ales cele de video si de sistem (mai putin upgrade-urile de BIOS).
2. Pe rand, stergi driverele instalate de windows si instalezi driverele recomandate de fabricant, fiindca sunt mai performante si mai complexe decat cele generice date de windows.
3. Restartezi laptop-ul
4. Intrii in proprietatile display-ului (cu ecranul exterior conectat si pornit! ), de-bifezi sa NU fie setari identice pe cele doua monitoare
5. Alegi ecranul al 2-lea si faci setarile dorite.
6. Salvezi setarile dorite.

Răspuns utilizator avertizat
| BobocelMihai a răspuns:

Updateaza driverul cu Driver Booster https://www.iobit.com/en/driver-booster.php