| Damage24O a întrebat:

Am spart display-ul la un laptop de tip HP Pavilion g series, si am conectat un monitor la laptop pentru a se vedea.
Buun... Se vede totul bine in monitor, doar ca, singura problema e ca vreau sa schimb windows-ul. Cand bag CD, si se da restart la laptop, nu se mai vede in monitor, ci in display-ul, care este spart.
Cum pot face sa se vada in monitor atunci cand se da restart?
Raspunsul corect primeste fundita.

Răspuns Câştigător
| AdrenalinTm a răspuns:

Trebuie sa desfaci leptopul si sa deconectezi cablul de la ecranul leptopului pentru ca atata timp cat intra curent in el DE procesor e considerat monitor principal deconecteaza ecranul si monitorul o sa fie cel principal (acesi chestie am si eu mi-a luat ceva timp sa ma prindlaughing a mers cu mai multe laptopuri asa ba chiar unul l-am scos cu tot placa de baza procesor am desfacut tv si l-am plantat acolo am adaugat ventilatoare am mai decupat din carcasa din spate si merge mai bine ca inainte smat TV)bafta

| Damage24O explică (pentru AdrenalinTm):

Mersi din tot sufletul. FUNDAA!

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Damage24O):

Mie mi-a luat 2 saptamanilaughing