| djacido a întrebat:

Salut.Am cumparat ieri un joc de la un magazin. L-am instalat, si cand intru in el zice ca imi trebuie "DirectX 9.0c Shader 3.0 supported" sau ceva de genul asta.De la ce e problema?

Răspuns Câştigător
| ronin33dan a răspuns:

POsibil ca placa ta video sa nu suporte PixelShader 3. 0, cat despre directX 9c, a-l poti descarca moca de pe site de la Microsoft!

2 răspunsuri:
| dorikut a răspuns:

Fa upgrade la ultima versiune a DirectX si apoi mai incearca.

Download link: http://www.microsoft.com/......tails.aspx

| iulianr a răspuns:

Adica tu ai o versiune mai veche a DirectX-ului(de exemplu DirectX 8) si pentru a putea rula acel joc trebuie sa ai macar DirectX 9. 0. Dupa ce aiinstalat jocul trebuia sa-ti apara o fereastra cu un X verde pe ea, acela este install-ul DirectX si trebuie sa-l instalezi.(poate tu nu l-ai instalat)

P.S.Nu m-am exprimat prea bine dar sper sa intelegi.big grin