| redmaster a întrebat:

Am cumparat in sgs4 in urma cu 10 zile de la in amanet. Telefonul a fost vandut original in America la Sprint. Cell Putin ASA mi-a sous Acela de la amanet. Telefonul avea tiate OK, software de Sprint, bateria mai trebuia schimbata, dar s-a rezolvat. Fiindca nu prea ma pricep la android, Avesta fiindum-i all doilea telefon cu android (am avut in xperia 3 saptamani de zile), mai mult de root/flash de pe SD sau Adb nu stiu. Am incercat sa pun softul stock SPH-L720 cu Odin, fara success. Ah da problema ...desi am optiunea LTE la setari, imi intra doar H+ chiar si in zone 4g. E vorrba de Orange. Orice soft am pus pe el, degeaba setez LTE-ul, ca doar H+ imi intra cel mult. Modelul dupa cum am citiit pe mai multe siteuri suporta 4g. Am fost fraierit?

1 răspuns:
| HuShEr a răspuns:

Nu cred ca ai fost fraierit totusi poti sa ii faci niste teste pentru modulul lte al telefonului sa vezi daca sunt ok