| Laurentzyu96 a întrebat:

Am facut update la Samsung Galaxy Gio la android 4.0.4 si vreau sa revin la android 2.3.6, dar Odin nu imi vede telefonul imi zice sa conectez telefonul, dar eu il am conectat. Exista alta modalitate de a revenit la Rom stock fara Odin?

1 răspuns:
| Alin4uuu a răspuns:

Sall da exista si alta modalitate asa am patit si eu nu imi vedea telefonul in nici un chip asa ca poti transfera fisierele a versiuni de android pe telefon dupa aceea intra de pe telefon fara a fi conectat la pc intra in recovery mode Volum Sus + Tasta HOME (mijloc) + Power 1Închideti telefonul
3.2 Comutați în modul Recovery Mode (Volum Sus + Tasta HOME (mijloc) + Power)
3.3 Selectați Wipe Data/Factory reset
3.4 Selectați Install Zip From SD Card > Choose Zip From SD Card > cm-10-XXXXXXXXX-NIGHTLY-galaxysmtd.zip
3.5Selectați reboot și așteptați să se instaleze fișierele.
3. 6După ce telefonul a pornit apasati Power>Reboot>Recovery. Un mod mai ușor de a intra in Recovery mode pus la dispozitie de către noul ROM.
3.7 Selectati Install Zip From SD Card > Choose Zip From SD Card > selectați aici exact ce ati copiat in telefon in card mai exact, bafta