| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am cumparat un cuptor cu microunde de black friday.
Firma este arctic.
Cand am ajuns acasa in seara aceasta l-am bagat in priza am facut tot corect am pus o farfurie cu mancare sa incalzesc am inchis usa insa are doar 3 butoane unul care se inchide usa, un buton de timer si unul de power.
Intrebarea mea este cum pot incalzi mancarea pe ce buton trebuie sa apas sa porneasca?
Scuzati categoria dar am nevoie urgent.
Dau funda,

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Are manual de utilizare? Citește-l!

| Star2 a răspuns (pentru mihai69):

Are, dar nu scrie nicaieri.

| mihai69 a răspuns (pentru Star2):

Sigur?
Apasă power, închide ușa (ai grijă să nu fie nimic metalic în interior - nici măcar desenul de pe farfurie!), dacă nu e ciorbă sau alt lichid e bine să acoperi mâncarea cu un capac de sticlă sau plastic să nu pătezi pereții cuptorului, apoi rotești butonul de timer la un minut sau două - te orientezi tu - și aștepți să revină la zero. Va face „bing!" și gata.

| petitconseil a răspuns:

Scrii pe google modelul cuptorului, vezi sa scrii exact modelul, numarul si poate ai sansa sa gasesti metodele de funtionare, adica cum sa-l folosesti.