| KaPy2 a întrebat:

Aseară mi s-a stricat pc...
Nu mai mergea închis din buton,sa-l țin apăsat mult și se închide,nici restartu,nimic
Doar sa-l scot din priza ca sa se oprească,băgat ștecheru în priza pornea și pc fără sa apăs butonu, ce are pc meu? sad
Ce trebuie sa-i schimb?
Dau funda!

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Cred ca este foarte virusat!
Sau descarca asta:
http://www.youtube.com/watch?v=3LQSYrJbKV8

| stlucian a răspuns:

PC-ul NU se inchide din buton.
În cel mai fericit caz, bulim sistemul de operare, iar în cel mai nefericit, bulim HDD-ul.
Apăsăm mai mult (peste 3-4 secunde), astfel PC-ul se închide brusc, forţat. Şi nu e bine.
Deci incearca sa reinstalezi windows-ul. thumbs up

| KaPy2 explică (pentru stlucian):

Pai asta-i problema ca nu merge straight face,nici suportu de CD nu îl scoate afara, nici restart, țin apăsat pe buton sa se închide și nu se închide, nu știu ce are, nu am mai văzut asa ceva...

| itsoft a răspuns (pentru KaPy2):

Schimba sursa de curent, daca ai o alta sursa fa o testare scoate-o pe cea care o ai si pune alta si vezi daca este ok