| Christian_Radulescu_2001 a întrebat:

Salut.Am cumpărat următorul laptop https://www.pcgarage.ro/......-os-black/ și după 5 zile de utilizare am observat că ventilatoarele s.au dat la maxim și laptopul s-a incalzit. Am observat că dacă intru in ROG Gaming Center memoria de la placa video este la maxim și la GPU Perf Limiter scrie VOLTAGE, dar eu nu am vrut sa ii fac overclock sau ceva. Daca scot laptopul de la încărcat și îl las pe baterie acolo scrie POWER și memoria de la placa video scade. De obicei la GPU Perf Limiter scria UTILIZATION sau ceva de genul Ce as putea face sa fie ca înainte?

2 răspunsuri:
| Stef45 a răspuns:

Atunci cand il folosesti la capacitate mare lasa-l in priza ca o sa mearga mai ok.Pentru temperatura mare iti recomand un cooler care dubleaza capacitatea de racire a laptopului si e recomandat cand il folosesti la capacitate maxima(jocuri/programe)

| Strepix a răspuns:

Descarca OpenHardware monitor si spune-mi ce temperaturi ai la componente.