| nelyjoly a întrebat:

Salut.Am deconectat borna la baterie la OPEL ASTRA si acum radiocasetofonul Philips CAR400 imi cere cod dar nul am. Se poate afla codul dupa seria casetofonului? Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai codul, trebuie sa mergi la reprezentanta asa cum ti-a spus si @autoboy, adica cu cartea masinii si contra cost ti-l deblocheaza ei.asta in contextul in care este originalul. daca l-ai schimbat..., cauta un electronist, insa nu unul oarecare. laughing

3 răspunsuri:
| autoboy a răspuns:

Am gasit asta postat pe un forum, sper sa te ajute: daca nu ai codul (normal e pe o cartela "carpass" cu alte date ale masinii) mergi la opel cu seria caroseriei, si daca aia se pricep te rezolva repede. pe mine m'a costat 15€ sa recuperez toate codurile (radio, imobilizator, cheie, si inca cateva).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa am patit si eu... pai codul trebuie sa'l gasesti in cartea de la masina! 11

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fii sris pe spate la magazia de cd.