| LilTunechi a întrebat:

Salut am facut astazi un schimb si am laut un SPV M3000 dar ROM ul este NDL adica in limba olandeza sia s vrea s astiu cum il pot schimba in limba romana sa instalez alt windows(Mentionez ca este un telefon cu windows 5 momentan) si sunt foarte curios cum pot schimba limba telefonule ste din 2010 functioneaza arata si emrge perfect doar limba este problema pentru ca nu pot schimba nimic la el (Doar o pzoa am reusitlaughing)) Daca stiti ce trebuie facut instalat alt windows in setari unde sa intru va rog raspundeti!

Răspuns Câştigător
| Maj3stic89 a răspuns:

Sincer e greu ca sa i schimbi limba mai ales ca nu ai cunostinte pentru astfel de telefoane se poate pune si windows 6.1 in engleza ..in romana nu se gaseste ..sunt anumite rom-uri care vin instalate prin cablu de date si programe speciale..sincer tu nu o sa reusesti sa instalezi mai bine mergi la cineva care cunoaste cat de cat.