| Gabriel_Cosmin_1988 a întrebat:

Salut,am gasit un iphone 5s (dupa multe cautari) cu gevey, original fiind codat pe o retea din America. Proprietarul spune ca nu merge pe Vodafone si Orange.
Este de la Gevey sau de la telfon (eu sincer cred ca este de la gevey)
Va rog sa raspunda doar cunoscatori

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Este de la telefon. Telefoanele din america sunt configurate diferit(ma refer la banda folsoita pentru datele din 2g/3g/4g) fata de cele care le avem in europa.

| miTzuliK93 a răspuns (pentru sltlp):

Majoritatea produselor Apple sunt fabricate in China, nu in America. Singura exceptie o fac MAC-urile.

| sltlp a răspuns (pentru miTzuliK93):

Ce zic eu si ce intelegi tu... mai bine nu raspundeai.

| siriusblack98 a răspuns:

Daca este codat pe o retea anume nu merge si pe alta oricare ar fi ea.De exemplu daca un telefon este codat pe cosmote nu merge si pe Vodafone decat daca il duci la decodare.La un astfel de telefon te-ar costa i jur de 100-150 de lei.

| miTzuliK93 a răspuns (pentru siriusblack98):

De cand si pana unde? Optiunea cu Gevey SIM ar trebui sa-si faca treaba, in mod normal. Gevey ar trebui sa deblocheze telefonul in asa fel incat sa-l poti folosi pe majoritatea retelelor.

http://www.gevey-sim.ro/

Dupa cum scrie si pe site-ul oficial, de pe la sfarsitul lui 2013, merg si pe mai multe tipuri de abonament Vodafone, Orange. Eu unul cred ca e de la Gevey.

| goldrule a răspuns:

Cand cumperi un telefon din america nu il poti decoda, de asta majoritatea au preturi mici. Tot ce poti sa faci cu el e sa-l folosesti in alte scopuri