| paunmarianbr a întrebat:

Am Google Earth si as vrea sa pot vedea lumea in miscare prin satelit. Cum fac sa pot vedea lumea in miscare din satelit cu Google Earth sau cu ce program pot viziona miscarea din satelit?

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu ai cum, ce vezi tu pe Google Earth sunt poze facute din satelit.

| Armaghedon7 a răspuns:

Poti vedea doar asezarile...ca asa am pute sa vedem toti cand cineva face ceva... spre exemplu hoti ar vedea cand nu esti acasa si le-ar fi usor!

| Tequila_8652 a răspuns:

Nu se poate, fundita?

| silvius1734 a răspuns:

Imposibil
ti-ar trebui o legatuta directa la satelit-imagineaza-ti ce latime de banda ar insemna asta ca nici nasa nu cred ca poate face asa ceva si nici nu este voie nu ai vazut ca daca dai zoom mai mult imaginea incepe sa fie neclara nu pentru ca satelitul nu mai poate ci din motive de securitate ca sa nu se spioneze tarile intre ele etc.

| Atlanthenian a răspuns:

In Google Earth nu poti vedea decat planeta in ansamblu. Mai este o utilitate de la Google prin care poti vizualiza strazi in timp real, dar probabil tot sub forma fotografierii, insa poti vedea detalii ale strazii (cum arata trotuarul, strada, garduri, cladiri si eventual masini parcate pe margine), fara a se vedea circulatia masinilor, tramvaielor si a oamenilor pe strazi. Am citit despre implementarea acestei functii si in Romania in prima parte din anul 2011.