| alex2009 a întrebat:

Salut am instalat programul Everest sa vad ce memorie am ca vreau sa imi pun 2 gb de rami si everestul mi-a aratat asta Tipuri de memorie suportata DDR-266 SDRAM, DDR-333 SDRAM, DDR-400 SDRAM. Deci dupa acest rezultat sa inteleg ca pot sa imi cumpar 2 rami ddr 2, 3 si 4? Si tot aici pe TPU cineva mi-a zis sa am un procesor peste 1, 8 everestul mi-a zis ca am
Tipul procesorului Intel Pentium 4, 3000 MHz (15 x 200) Multumesc

2 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Cifrele alea reprezinta frecventa la care lucreaza memoriile DDR (li se mai zice si DDR1, dar termenul corect e DDR, dupa ele au aparut DDR2 si DDR3, DDR1 de fapt nu inseamna nimic) pe care le suporta placa ta de baza. Parerea mea e sa iei 2 GB DDR-400, dar de la un service la care sa mergi cu unitatea centrala ca sa poti testa ce cumperi. Succes!

| Kylexy a răspuns:

Proc e de 3G viteza, si tu acolo ai ddr1 ca memorie suportata de placa video.