| Miciuha a întrebat:

Salut am nevoie de ajutor am un Samsung galaxy s5 si nu are limba romana in setari puteti sa ma ajutati sa-mi pun poate este vreo aplicatie sau ceva va rog ajutati-ma urgent!
Funda+Vot!

Răspuns Câştigător
| Grigore_Daniel_1984 a răspuns:

Uite aici un tutorial care îți va fi de folos. ai grija sa respecți fiecare pas.
http://stealthsettings.com/......evice.html

| Miciuha explică (pentru Grigore_Daniel_1984):

Dar totusi cum voi putea sa adaug limbi?

9 răspunsuri:
| Grigore_Daniel_1984 a răspuns:

Salutare. Normal trebuia sa fie si limba romana deoarece sistemul de operare Android ofera si limba romana. incearca sa da-i un update poate se rezolva si aceasta problema. settings - about device - software update.

| Grigore_Daniel_1984 a răspuns:

Eu am testat pe un Nokia si a functionat.

| Miciuha explică:

Din pacate nu avea si am incercat sa ii fac ubdate dar nu s-a schimbat nimic stiu ca sint multe aplicati ce iti permit sa schimbi limba la telefon dar nu le cunosc

| costescuafl a răspuns:

Din ce tara ti-ai luat S5-ul?

| Miciuha explică (pentru costescuafl):

Din America

| costescuafl a răspuns (pentru Miciuha):

Pai asta e problema mai... In fiecare tara telefoanele au cateva diferente in sistemul de operare. Eu am un S4 si incercand sa-l repar singur, am instalat un android pentru telefonul din America (de unde a fost el luat prima data) nestiind ca tatal meu i l-a dat unui coleg ca sa-i modifice softul, si nu avea romana pe el. Deci te poti duce la un service ca sa iti puna alt soft sau sa-ti puna limba romana in softul pe care il ai.