| ViRuSs99 a întrebat:

Am nevoie de ajutor cand intru in >Start--Run si scriu regedit imi scrie: "Registry editing has been disabled by your administrator." Asa imi face si la task manager ce ii pot face ca sa mearga din nou? Dau Funda+Vot

5 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

:) username-ul tau se pare atrag virusii in pc...nu reusesti cu solutiile de mai jos, formateaza
http://www.faravirusi.com/......r-solutie/

http://translate.google.ro/....../translate

| monstrulet a răspuns:

Format sau baga un antivirus bun. Ai virus(i). happy

| SpeciMen a răspuns:

Ai un virus. exact asta patisem si eu acum un an... instaleaza eset smart security4 si scaneaza tot drive.ul C.

| AlexX a răspuns:

Intra in run si dai paste la urmatoarea comanda REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f Sper sa functioneze.

| darkangel_7029 a răspuns:

1.Deschideti Start-> Run si scrieti urmatoarea comanda:

REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f

Apoi apasati Enter.

2. Pentru Windows XP Professional, deschideti Start-> Run si scrieti: gpedit.msc
Navigati apoi la User Configuration | Administrative Templates | System.
Dati dublu-click pe Disable registry editing tools si setati Not configured.