| 00alexandru a întrebat:

Imi da o eroare cand vreau sa intru in task manager "Has been disabled by your administrator", dar imi da eroare si la registry "registry has been disabled by your administrator". Ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| Hayuki a răspuns:

Hmm.nu ai reinstalat cum trebuie sau ai umblat la optiunile de la admistrator (sau le are setat automat ca default si trebuie sa modifici).Cel mai indicat ar fi sa ceri ajutorul cuiva specializat in calculatoare si sisteme de operare si sa ceri sa te lamureasca sau eventual sa iti reinstaleze calculatorul si sa fii atent cum o face ca sa stii pe viitor (daca nu stii pe nimeni sa te ajute in privinta asta poti apela la servicii contracost)

3 răspunsuri:
| Hayuki a răspuns:

Ori ai mblat la setarile si te-ai restrictionat singur ori nu ai fost atent si ''ti-a aranjat'' altcineva calculatorul ca sa nu il mai poti folosii tu asa cum trebuie. Iti recomand sa reinstalarea daca nu reusesti sa rezolvi problema!

| Hayuki a răspuns:

M-am prins! Este vorba dfe Geniune nu? iti apare un program de instalat pe calculator numit Geniune si trebuie sa dai doar un Next...insamna ca ai windowsul piratat si te-au prins astia de la Microsoft (mii s-a intamplat, insa nu o sa ai probleme in afara de cele pe care le ai deja->esti restrictionat). Rezolvare? nu instala Geniune. NEVER! si daca nu e asta rezolvarea, incearca cum am zis mai sus si cere ajutor. Bafta big grin

| 00alexandru explică:

Am reinstalat windowsul de 2 ori si de geaba. Dupe cateva zile apare iar.Ce sa fac?