| iustin987 a întrebat:

Salut am nevoie de ajutor cum schimb parola la un router D-Link dir 600 si care e parola cu care te loghezi?

6 răspunsuri:
| MiruD a răspuns:

Trebuie sa ai in manualul de utilizare o adresa de genu´ 192.168..., si intri cu user admin si parola admin.
Si acolo iti poti schimba parola la router.

| iustin987 explică (pentru MiruD):

Dar dar parola nu e admin, care e?

| MiruD a răspuns (pentru iustin987):

Ba da. Asa trebuie sa fie. USer : admin si parola : admin.
LA mine asa a mers.

| mariusika31 a răspuns:

La D-Link scrii doar user : admin si la parola nu scrii nimichappy

| iustin987 explică (pentru mariusika31):

Nu merge frate

| HolyDesire a răspuns (pentru iustin987):

Vezi ca are un buton de reset in care se baga un ac..atentie daca dai reset pierzi si configuratia care o are in momentul resetului si trebuie configurat din nou..cum al configurezi din nou ai filmuletul care ti la-am dat in intrebarea precedenta care nu te-ai obosit sa te uiti la raspunsul care ti l-am dat si ai intrebat din nou acelasi lucru