| liveforsport a întrebat:

SALUT, am nevoie de ajutor, spuneti va rog ce se poate intimpla daca stergem browserul internet explorer din calculator, aici cind vreau sa ster din program files imi spune ca poate incurca la lucrul altor programe?, (vreau sa-l sterg deoarece merge foarte greu browserul de la o vreme, nu stiu ce-i cu el, iar acum stau de pe Opera), dau funda...

Răspuns Câştigător
| Scherimuvi a răspuns:

Prostii uitate la tutorialu acesta cum sa stergi internet explorar si nu se va intampla nimica nu iti va incurca nimic...
http://www.youtube.com/watch?v=9Q4CWAAlKXQ&feature=mfu_in_order&list=UL

5 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Nu-l sterge, pentru ca e important, unele aplicatii merg doar pe internet explore, si poate o sa ai nevoie.
Cel mai bine e sa-l lasi acolo indiferent daca merge bine sau nu. Poti folosii opera si cu internet explore in pc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar in Windows 7 poti dezactiva IE. In rest, stai in banca ta!
Atata timp cat nu-l folosesti n-ai treaba cu el...lasa-l acolo! El vine cu Windows-ul. Nu-l stergi ca pe orice program.

| UngureanuFlorin a răspuns:

Pai tu ai acum alte programe browser dar inainte nu aveai de asta tia pus internet explorer si celelalte browseruri se pot sterge si daca nu mai internet explorer nu poti sa ma downloadezi alt browser deci trebuie sati cumperi unul sau sa iti dea un prieten pe un cd

| Tobiii a răspuns:

Daca iti zice asta, nu il sterge, pentru ca s.ar putea sa iti afecteze lucrul programelor ce necesita internetul (si eu am patit.o cand am sters un folder si nu imi mergeau anumite programe), lasa.l acolo oricum nu are mare memorie, parerea mea! big grin

| liveforsport explică:

Dar daca vreau sa-l descarca inapoi va merge?(pentru Catalin)