| Girly97 a întrebat:

Salut, am nevoie de ajutor, va rog frumos! Mi-am schimbat unitatea dar nu se impaca cu monitorul! Unitatea mea foloseste rezolutia 1024x768 iar monitorul 1920x1080. Care nu este bun si trebuie schimbat? Rezolutia este GROAZNICA, in afara de aceasta rezolutie mai am o singura optiune cu una mai mica, literele sunt foarte foarte mari!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Inseamna ca, unitatea nu are driverele placii video instalate.
Ca urmare, rezolutia va fi foarte redusa, probabil doar in 16 si 256 culori.

Daca mergi in Device Manager, acolo vei gasi semn de intrebare sau de exclamare galben sau rosu.

Trebuie cautat driver-ul pentru placa video instalata si versiunea sistemului de operare instalat pe calculator.
Dupa instalare vei putea alege dintr-o serie mare de rezolutii.

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Bibilesti setarile monitorului si pui pe rezolutie mai mica. Desi nu trebuia un monitor full hd daca nu ai piese care sa duca rezolutia.