| CatalynxDD a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor cu placa mea video. Am un ATI Radeon HD 4350 1gb. Desi in dxdiag si restul scrie HD 4300/4500 Series.
Ma rog, nu pentru asta am venit.
Doresc sa-i adaug un cooler si nu prea am cum. Placa video in sine nu are cooler, are heatsink(=radiator). Din cate am inteles trebuie sa scot acel radiator ca sa pot monta un cooler.
Daca aveti idee cum as putea sa-l scot, as aprecia mult.
Si daca stiti vreun cooler bun care s-ar putea potrivi cu placa mea video.

Am si o poza cu placa video: http://i.imgur.com/3bjvgPk.jpg

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai cum o sa scoti radiatorul? Nu te duce mintea aia putin? Ventilatorul se monteaza pe acel radiator! Pe care il raceste si care la randul lui raceste procesorul! Scoate-l si in 5 secunde ai prajit procesorul!

| CatalynxDD explică (pentru K0sti):

Stai tu chillut, ca ma duce mintea aia putin. Nu-i nevoie de jigniriwinking. Am mai cautat si pe google pe la altii sa vad cum sa pun un cooler pe el, si de foarte multe ori am citit cum au scos acel heatsink(tradus radiator) ca sa puna cooler-ul. Exista alte modele ale acestei placi video care in loc de heatsink/radiator are cooler.

| K0sti a răspuns (pentru CatalynxDD):

Cooler se numeste tot subansamblul radiator-ventilator! Daca umbli la radiator, sa schimbi pasta termica, obligatoriu!