| .::CyBeR::. a întrebat:

Salut, am nevoie de putin ajutor.
Pe o partitie la computer am windows vista, iar pe cealalta am windows xp, cum pot sa scot windows xp?
Fara reformatare, am sters si folderul de la windows xp, si la vista in programs and features nu-mi apare sa-l dezinstalez.

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Daca am inteles bine, ai sters directorul Windows de pe partitia cu windows xp, insa iti apare in continuare cand pornesti calculatorul?
Solutia: in C:/ ai un fisier boot.ini ascuns. fa sa-ti apara fisierele hidden in explorer (tools->folder options->view->show hidden files and folders) si deschide fisierul cu notepad. sterge linia care vezi ca tine de windows xp. Va arata ceva similar cu:
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /TUTag=EGB6M0 /Kernel=TUKernel. exe
salveaza, restart.

1 răspuns:
| 4you a răspuns:

Nu cred ca merge ...nu stiu mai intereseaza-te