| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am nevoie de un sfat.
Am găsit un Card Micro SD (Card de memorie pentru telefon), dar atunci când îl introduc în telefon spune Card SD Unsupported (Card SD Neacceptat) știu cauza dar aș vrea să îl pot utiliza dar nu îl pot nici FORMATA nici DESCHIDE.
Ce să fac?

Răspuns Câştigător
| qGabriel a răspuns:

Daca zici ca trebuie sa fie formatat. baga-l la laptop daca ai slot dala si ai si chestia aia sa il faci mare. daca nu o ai cauta una si baga-l in pc. si dai format. si daca n-ai slot pentru sd card. ia-ti un card reader

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca l-ai gasit pe strada, nu-l pierdea omul. Intentionat l-a aruncat. Asa se intampla de obicei cand e magnetizat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu nu de pe stradă!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Lam primit de la cineva si spunea ca nu il trebuie dar acesta nu merge pentru can trebuie formatat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru qGabriel):

Am de ambele, dar nu îl citește.Pentru că cardul e configurat să poată fi citit pentru un anumit dispozitiv și ca sa il pot folosi trebuie formatat, dar nu îl citește PC-ul meu pentru ca ți-am spus că e configurat să poată fi citit pentru un anumit dispozitiv, și nu știu care este, dar 100% nu dintre dispozitivele mele!

| qGabriel a răspuns (pentru anonim_4396):

Dupa raspunsul acesta..chiar ca nu am idee ce dispozitiv iti trebuie

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E magnetizat.
Asa am patit si eu cu niste carduri pe care nu le-am folosit un timp si n-au mai mers nici formatate.
Iti apare eroare ca n-a putut Windows finaliza formatarea, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

NU!
Citește celelalte comentarii!
OK?