| MaxKiller911 a întrebat:

Am nevoie urgent de un raspuns pentru ca eu m-am gandit pana a inceput sa ma doara capul...

Care PC este mai bun :

http://www.cel.ro/......670-1gb-l/

SAU

http://www.emag.ro/......E4YNKBBBM/

8 răspunsuri:
| IulianP a răspuns:

Ti-am mai raspuns si la alta intrebare sa mergi pe sistemul asta: http://www.sistemepc.net/2013/03/sistem-gaming-buget-2300-ron.html
Nu cumpara un sistem preasamblat cand in aceeasi bani iti faci unul pe componente mai performant.

PS: Crezi ca daca pui 15 intrebari pe acelasi subiect este bine?!

| MaxKiller911 explică (pentru IulianP):

A avut un coleg de-al meu si i s-a ars placa de baza ( din cate am inteles eu) dupa 3 luni.
PS : el folosea calculatorul doar pentru interet, si avea Norton...

| IulianP a răspuns (pentru MaxKiller911):

Ce a avut?
Si ce treaba are norton-ul cu faptul ca placa de baza s-a ars?

| MaxKiller911 explică (pentru IulianP):

El spunea ca nici vreun virus n-a luat...Pur si simplu intr-o zi a inceput sa ii faca urat rau de tot, m-a sunat si pe mine sa ma intrebe ce ar putea sa aiba, apoi m-am dus la el si dupa 5 minute s-a oprit de tot, apoi l-a vandut pe piese ca nu mai avea ce face cu el...

| MaxKiller911 explică (pentru IulianP):

Si in plus m-am decis sa iau ceva cu CPU Intel ca este mai bun decat AMD.

| SilviaDulcik a răspuns (pentru MaxKiller911):

Elektro406, te-as fi ajutat dar pentru ce ai spus acum cred ca o sa te las cu durerea de cap.

| maryusmono a răspuns:

Salut,

Competitia dintre cele doua calculatoare este castigata detasat de acesta: http://bit.ly/16qLOFO si o sa iti spun imediat de ce:

Procesorul I5. este mult mai bun decat acel amd. si nu trebuie sa ma crezi pe cuvant. exista foarte multe teste pe internet care dovedeste acest lucru
-Placa video HD 7750 se comporta mult mai bine la jocuri decat restul.

| JohnnyWylde a răspuns:

Cel dupa EMAG este mai bun. HD 7750 este superioara in performante si consum fata de cealalta; din cate vad RAM-ul are frecventa mai mica dar la 8GB nu se va simti. Eu recomand pe cel dupa EMAG